80 години Неврокопски ансамбъл-Гоце Делчев

04 Май 2026 | 11:20
1 коментара
Хайлайф
Благоевград
80 години Неврокопски ансамбъл-Гоце Делчев

На 8 май 2026 г. в гр. Гоце Делчев, ще бъде отбелязана 80-та годишнина от създаването на Неврокопския ансамбъл за народни песни и танци.

Първият ансамбъл в България – Неврокопският ансамбъл за народни песни и танци, е основан през 1946 година в гр. Гоце Делчев и дълги години носи името „Яне Сандански“. Негов основател е Зафир Кънчев, който полага началото заедно с Костадин Руйчев и Златко Коцев. През 80-годишния си творчески път, самодейците от ансамбъла издирват, съхраняват и пресъздават народните песни, игри и обичаи, фолклорното и етнографско богатство на българския народ. През школата на ансамбъла за тези години са преминали повече от 2000 певци, танцьори и музиканти.

 

Неврокопският ансамбъл за народни песни и танци има издадени 5 албума, множество реализирани записи за Националните радио и телевизия, както и над 4000 концерта пред повече от 3,5 млн. зрители от целия свят: Полша, Унгария, Чехословакия, Македония, Русия, Латвия, Украйна, Гърция, Турция, Франция, Италия, Холандия, Германия, Канада,  Египет и други. Носител е на орден „Кирил и Методий“ - 1-ва степен, званието „Представителен ансамбъл“ и много други държавни и международни отличия.

80-та годишнина от създаването на Неврокопския ансамбъл за народни песни и танци – гр. Гоце Делчев ще бъде отбелязана тържествено на 8 май 2026 г. в Дома на културата в гр. Гоце Делчев с тържествен концерт.

Добавени коментари

Прогресивна Якоруда публикува:
04 Май 2026 | 11:56
ПРЕДСТАВЯМЕ ВИ МАСКАРИ И ДЕРИБЕИ НАЧЕЛО НА ЯКОРУДА : Беди купи на Уснинчо камионче и багерче да се грижи за Хората.. Построи вила- къща на Трещеник. Уреди снаха си на работа с ДПС, да учи децата на Хората. А пък тя снахичката е неграмотна .Сина си уреди като просто пожарникарче чрез ДПС също. Карафеиз - крокодила за 20 години се уяде и преяде с власт, изкупува гъби и държи магазинче за Хората чрез ДПС , също като магазинчето на ШИШКОТО. Магда играе умряла лисица. Назначава и кадрува само нейни приятелки по чашка .Мъжа и е стар плешив и потънал в дългове неудачник и комплексар .Трайно безработен ленивец . И е известен наркодилър и наркоман. За Марио Асьов известен като поп Кръстьо и КРИМИНАЛНОТО МУ МИНАЛО каквото и да кажем ще бъде малко. От Крадец на трупчета, без образование и грам потенциал , до нула грамотност и нула качества . Отвориха фирми с Киро- шмъркача и Тошко Африкански и Зоя - свирката за да крадат и източват средства от проекти. Айша Хаджиалиш е прочута Мастия и при Кафелов и сега при Драго . Изпечена във фиктивни фактури Дърта Пачавра. А ДА ПИТАМЕ ЗА ЛЮБОВНИЦАТА НА КАФЕЛОВ, КАКВО ПРАВИ ? Хърльовите педерасти изкупиха и заграбиха Белмекен, Сирачките Пудели направиха състояние и станаха бизнесмени благодарение на ДПС и ШИШИ. Зоя Месьова и Тошко Месьов и Киро Стефанов отвориха фирми близки и свързани с Шишкото и ДПС. СЕГА ТЪРСЯТ ВРЪЗКИ И,БЛИЗОСТ И СПАСЕНИЕ С партията на РУМЕН РАДЕВ ..Зоя има род от Банско , А кума на поп Кръстьо е от Бистрица Тези Плъхове на ДПС са МАСКАРИ крадливи и отровни и токсични. Никой не иска прегръдка с тях, защото ще се Омаскари . . ПИТАМЕ това ли са хората с мозък и интелект в Якоруда ? Това ли е елита и класата на Якоруда ? Тези ли са интелигенцията която представлява града ? Тези ли са най кадърни и можещи , че превърнаха общината в бащиния ? Само те ли заслужават цял живот да ни управляват ? Това не им е бащиния. Тези опетнени хорица нямат качества . Те нямат доблест и чест да си тръгнат сами от властта. Това Статукво е срам и позор. Впили са се във властта като пиявици. Кърлежи свикнали само да смучат. Те ви държат в будна кома . А те си крадат вече 20 години. Алчни и Лакоми за власт и пари. Краят им е близо. Хората ги разбраха и никой не ги иска . Якоруда се събуди. Якоруда ще Прогресира без тях и без модела Пеевски- Магнитски- Ревански- Вакльов, който модел е порочен и пропит от кражби и измами. Изброените ДЕРИБЕИ нямат съвест и морал. Тези МАСКАРИ нямат право и не заслужават да ни управляват повече .Стига толкова . Краят им се вижда. ДРАГО ВАКЛЬОВ ТОЧНО ТЕЗИ ЩЕ ТИ ИЗЯДАТ ГЛАВАТА

Добавете Вашия коментар

TOP