8-ми март с внимание и признателност: Станислав Горов поздрави жените в община Кочериново
08 Март 2026 | 13:39
0 коментара
Общество
Кюстендил

8-ми март с внимание и признателност: Станислав Горов поздрави жените в община Кочериново
С уважение, внимание и лично отношение към хората кметът на община Кочериново Станислав Горов, заедно със секретаря на общината Милка Велинова, отбелязаха Международния ден на жената с поредица от срещи в населените места на общината.
В дните преди 8 март двамата посетиха селата Боровец, Драгодан, Крумово и Бураново, където се включиха в организираните празнични тържества. С жест на внимание и признателност всяка жена получи цвете лале - символ на уважение, благодарност и признание за грижата, силата и всеотдайността, които носят в семейството и обществото.
Срещите преминаха в топла и сърдечна атмосфера, изпълнена с усмивки, разговори и споделени празнични моменти. За много от присъстващите личното присъствие на кмета и неговия екип превърна празника в още по-специален.
На самия 8-ми март Станислав Горов и Милка Велинова посетиха Дома за стари хора „Св. Иван Рилски“ в Кочериново, където поздравиха настанените там жени и отделиха време за разговори и внимание към всяка от тях.
„За мен е чест да бъда днес при Вас. Вие сте хора, които носят в себе си опита, добротата и силата на поколенията. Пожелавам Ви здраве, спокойствие и много поводи за усмивки. Нека никога да не губите вярата и топлината, които носите в сърцата си“, сподели кметът Станислав Горов.
По време на посещението той се поинтересува от ежедневието на възрастните хора и условията в социалното заведение. Беше отбелязано, че в момента в Дома за стари хора се извършва ремонт по спечелен проект на Община Кочериново, финансиран по Механизма за възстановяване и устойчивост. Предстоящите подобрения ще осигурят по-модерна, уютна и спокойна среда за хората, които живеят там.
Празничният ден продължи с посещение и в Пенсионерския клуб в Кочериново, където кметът също поздрави присъстващите и сподели празничната атмосфера.
Срещите в населените места, социалните институции и клубовете оставиха след себе си десетки усмивки и топли емоции. Един малък жест - едно лале, се превърна в символ на признателността към жените, които през годините са градили семейства, възпитавали поколения и продължават да бъдат опора и вдъхновение за цялото общество.













