5 мощни билки, борещи се с рака

18 Май 2017 | 07:47
0 коментара
Любопитно

Билките съдържат много мощни вещества, които могат да предотвратят различни заболявания. Изследванията показват, че някои билки са особено мощни срещу определени видове рак, благодарение на активните си вещества, антиоксидантите и биофлавоноидите, пише az-jenata.bg.

Детелина

Червената детелина е ефективна срещу рак на гърдата. Това сочи изследване, публикувано в списание Hormone and Metabolic Research. Според учените съединението форманонетин в червената детелина е особено мощно срещу този вид рак.

Глухарче

Глухарчето е много полезно в различни области, но ефективността му в превенцията на рака е завидна. Изследванията сочат, че то доказано помага дори като допълващо стандартното лечение на рак. Екип от канадски учени установява, че активните вещества в глухарчето оказват влияние върху ракови клетки, които са резистентни дори към химиотерапия.

И това е интересно:  Яжте ябълки за здраво сърце!- Четете още на най-полезния здравен сайт zdrave.to

Джинджифил

Джинджифилът е прекрасен. Той е невероятно полезен в много отношения, включително в борбата с рака. Пикантната подправка съдържа силни активни вещества – джингол, парадол, шогаол и зербулон, които ефективно се борят с раковите клетки. Джинджифилът помага срещу рак на простатата, черния дроб, стомаха, дебелото черво, кожата.

Риган

Освен че е страхотен на вкус, риганът е и полезен в превенцията на рак. Изследванията показват, че риганът е полезен дори при тежки видове рак в напреднал стадий. Благодарение на активното вещество 4-терпинеол риганът дори помага в предотвратяване разпространяването на рака в други тъкани.

Магданоз

Яжте колкото се може повече пресен магданоз – има защо! Той потиска деленето на туморните клетки и предпазва ДНК-то от увреждания. Магданозът е полезен срещу много видове рак, включително на гърдата, кожата, стомаха, дебелото черво, черния дроб.

Живовляк

Живовлякът също има невероятни свойства срещу рака. Той потиска образуването и деленето на зловредните клетки. Това съобщава изследване, публикувано в Journal of Ethnopharmacology.БЛИЦ

Добавете Вашия коментар

TOP