4 кръста ловиха на Богоявление в Петрич
07 Януари 2025 | 17:59
0 коментара
Общество
Благоевград

На четири места беше изпълнен богоявленският ритуал в град Петрич тази година. Кметът на общината Димитър Бръчков, народният представител Костадин Стойков и председателят на Общински съвет Светла Данаилова поздравиха участниците. Десетки влязоха във водата, за да извадят кръста на четирите места в града. В кв. „Виздол“ светинята намери Живко Лазаров.
Кръстът от езерото на градския парк извади Илия Георгиев. На тези две места ритуалът извърши архиерейският наместник на Петричка духовна околия отец Павел Милушев.
В кв. „Дълбошница“ кръстът потопи отец Борис, а с най-много късмет беше Илия Димчев, който го намери.
Александър Смолин извади кръста в кв. „Шарон“, където ритуалът извърши отец Любчо.
В с. Марикостиново Иван Камишев успя да намери кръста. В селото се раздаде и курбан за здраве.
Радостно е, че на много места в нашата община се извършва Богоявленският ритуал. Нека имаме здрава, мирна и благодатна година. Браво на смелите млади мъже, които влизат във водата!






