4 кръста ловиха на Богоявление в Петрич

07 Януари 2025 | 17:59
0 коментара
Общество
Благоевград
4 кръста ловиха на Богоявление в Петрич

На четири места беше изпълнен богоявленският ритуал в град Петрич тази година.  Кметът на общината Димитър Бръчков, народният представител Костадин Стойков и председателят на Общински съвет Светла Данаилова поздравиха участниците. Десетки влязоха във водата, за да извадят кръста на четирите места в града. В кв. „Виздол“ светинята намери Живко Лазаров.

Кръстът от езерото на градския парк извади Илия Георгиев. На тези две места ритуалът извърши архиерейският наместник на Петричка духовна околия отец Павел Милушев.

В кв. „Дълбошница“ кръстът потопи отец Борис, а с най-много късмет беше Илия Димчев, който го намери.

Александър Смолин извади кръста в кв. „Шарон“, където ритуалът извърши отец Любчо.

В с. Марикостиново Иван Камишев успя да намери кръста. В селото се раздаде и курбан за здраве.

Радостно е, че на много места в нашата община се извършва Богоявленският ритуал. Нека имаме здрава, мирна и благодатна година. Браво на смелите млади мъже, които влизат във водата!

 

Добавете Вашия коментар

TOP