319 нови случая на новозаразени с коронавирус в Благоевград

04 Февруари 2022 | 10:33
0 коментара
Общество
319 нови случая на новозаразени с коронавирус в Благоевград

През изминалото денонощие са регистрирани 8142 нови носители на коронавирусна инфекция, показват данните от единния информационен портал.

Направени са 37 006 диагностични теста – 10 919 PCR и 26 087 антигенни. 

Продължава да расте броят на активните случаи – към днешна дата те са 257 488.

На „провинилите“ се са изпратени покани да се явят в СРЗИ, за да им бъдат връчени актове за административно нарушение.

Расте и броят на хоспитализираните – в болници са настанени 6 124 души. Новоприетите са 863. Интензивни грижи се полагат за 568 пациенти. 

Болестта отне живота на 96 души през последното денонощие, оздравелите са 5980.

От началото на пандемията жертвите у нас са 33 588. Излекувани са 689 326 души.

Общият брой на потвърдените носители на коронавируса е 980 402. Заразените медици вече са над 20 хиляди – по последни данни те са 21 195.

На 3 февруари са поставени 10 084 ваксини, от началото на ваксинационната кампания техният брой е 4 192 273. Броят на българите със завършена ваксинация надхвърли два милиона – към момента те са 2 006 975. С поставена бустерна доза са 625 769 души.

Статистиката за денонощието по области: Благоевград – 319 нови случая, Бургас – 681, Варна – 776, Велико Търново – 165, Видин – 79, Враца – 226, Габрово – 135, Добрич – 154, Кърджали – 48, Кюстендил – 129, Ловеч – 122, Монтана – 138, Пазарджик – 198, Перник – 146, Плевен – 260, Пловдив – 895, Разград – 69, Русе – 221, Силистра – 109, Сливен – 198, Смолян – 71, София-град – 1657, София-област – 353, Стара Загора – 467, Търговище – 97, Хасково – 143, Шумен – 154, Ямбол – 132.

Добавете Вашия коментар

TOP