190 години отбеляза храм Св. Параскева в Скребатно
14 Октомври 2025 | 13:38
0 коментара
Култура
Благоевград

Днес, Петковден, областният управител Георги Динев уважи храмовия празник на 190-годишната църква „Света Параскева” в гърменското село Скребатно.
Свещеници от Неврокопска епархия отслужиха тържествена света литургия с водосвет. Благословеният курбан бе раздаден на миряните, които се събраха на тъжественото отбелязване на празника.
Георги Динев отдаде почит към паметта на загиналите във войните, чрез полагане на цветя на паметника на загиналите.
На сцената на площада местни самодейни състави и гости от съседни села представиха музикална програма.
Свещеници от Неврокопска епархия отслужиха тържествена света литургия с водосвет. Благословеният курбан бе раздаден на миряните, които се събраха на тъжественото отбелязване на празника.
Георги Динев отдаде почит към паметта на загиналите във войните, чрез полагане на цветя на паметника на загиналите.
На сцената на площада местни самодейни състави и гости от съседни села представиха музикална програма.










