14-годишният Георги Попов от Разлог завоюва сребро на Балканското първенство по таекуондо

26 Юни 2026 | 20:43
0 коментара
Общество
Благоевград
14-годишният Георги Попов от Разлог завоюва сребро на Балканското първенство по таекуондо
Младият състезател Георги Попов (14 г.) от Академия по бойни изкуства „Чо Елит“ постигна отличен резултат на Балканското първенство по таекуондо за кадети и юноши, проведено на 25 юни 2026 г. в град Зренянин, Сърбия.

В категория до 41 кг Георги се представи впечатляващо, като записа три последователни победи срещу състезатели от Молдова, Румъния и България. Със силна игра, отлична подготовка и спортсменски дух той заслужено достигна до финалната среща.

В решаващия двубой Георги отстъпи на свой български съперник и завоюва сребърното отличие, с което донесе нов престижен международен успех за България и за своя клуб. В надпреварата взеха участие около 600 състезатели от 12 държави, сред които Албания, Сърбия, Северна Македония, Черна гора и други, което прави постижението още по-значимо. Поздравления за Георги Попов! Пожелаваме му още много успехи, медали и спортни върхове!
14-годишният Георги Попов от Разлог завоюва сребро на Балканското първенство по таекуондо

Добавете Вашия коментар

TOP