14-годишният Георги Попов от Разлог завоюва сребро на Балканското първенство по таекуондо
26 Юни 2026 | 20:43
0 коментара
Общество
Благоевград

Младият състезател Георги Попов (14 г.) от Академия по бойни изкуства „Чо Елит“ постигна отличен резултат на Балканското първенство по таекуондо за кадети и юноши, проведено на 25 юни 2026 г. в град Зренянин, Сърбия.
В категория до 41 кг Георги се представи впечатляващо, като записа три последователни победи срещу състезатели от Молдова, Румъния и България. Със силна игра, отлична подготовка и спортсменски дух той заслужено достигна до финалната среща.
В решаващия двубой Георги отстъпи на свой български съперник и завоюва сребърното отличие, с което донесе нов престижен международен успех за България и за своя клуб. В надпреварата взеха участие около 600 състезатели от 12 държави, сред които Албания, Сърбия, Северна Македония, Черна гора и други, което прави постижението още по-значимо. Поздравления за Георги Попов! Пожелаваме му още много успехи, медали и спортни върхове!
В категория до 41 кг Георги се представи впечатляващо, като записа три последователни победи срещу състезатели от Молдова, Румъния и България. Със силна игра, отлична подготовка и спортсменски дух той заслужено достигна до финалната среща.
В решаващия двубой Георги отстъпи на свой български съперник и завоюва сребърното отличие, с което донесе нов престижен международен успех за България и за своя клуб. В надпреварата взеха участие около 600 състезатели от 12 държави, сред които Албания, Сърбия, Северна Македония, Черна гора и други, което прави постижението още по-значимо. Поздравления за Георги Попов! Пожелаваме му още много успехи, медали и спортни върхове!







