14-годишна роди първото бебе за 2026 година в Дупница

05 Януари 2026 | 18:31
1 коментара
Общество
Кюстендил
14-годишна роди първото бебе за 2026 година в Дупница

Първото бебе за тази година, родено в Дупница, е Валентин от Бобов дол. Момчето е проплакало в 15, 00 часа на 5 януари в частната болница в града., и пише в. Вяра. “За радост вече има новородено дете след настъпването на 2026 г. То е момче, тежи 3, 250 кг и дължината му е 51 см. Казва се Валентин. Майката е от Бобов дол. За съжаление е на 14 години, непълнолетна, без брак. Документите подписа майка й. Ще си гледат детето“, каза д-р Мариана Цанкова от МБАЛ “Свети Иван Рилски -2003“. Бебето е изродено от екип на д-р Цанкова и д-р Светослав Стоилов. 

Последното бебе, родено в частната дупнишка през 2025 г., е момиче от Благоевград.

“В МБАЛ “Свети Иван Рилски“ за тази година все още няма новородено“, казаха от Акушеро-гинекологичното отделение на общинската болница в Дупница.

Добавени коментари

koko публикува:
05 Януари 2026 | 23:37
mangal

Добавете Вашия коментар

TOP