11-годишният Димитър Грозданов от Симитли завърши втори в Републиканския шампионат по мотокрос в Троян

06 Май 2015 | 08:36
11-годишният Димитър Грозданов от Симитли завърши втори в Републиканския  шампионат по мотокрос в Троян

11-годишният Димитър Грозданов от „Моторейсинг Симитли” завърши на второ място в клас МХ65 в Републиканския  шампионат по мотокрос в Троян. Митко продължава да завоюва титли и да прославя Симитли и България. Димитър Грозданов бе победител в първия манш, но за съжаление се нареди трети във втория. Това му бе достатъчно за второто място на стълбичката. Той бе с равен брой точки с Чухарчук и успя да грабне среброто. В крайното класиране молдовецът стана първи, нашето момче се качи втори на стълбичката, а Самалис от Гърция грабна бронза.

“Радвам се, че спечелих, но в първия манш Чухарчук(Молдова) караше на една степенка, на един крак и може би това малко ми помогна. Все пак се радвам, че съм на подиума, сега чакаме Сливен!“, каза малкият Димитър Грозданов след надпреварата.