10 от Левски матираха Пирин, скандална грешка беляза мача

18 Февруари 2024 | 08:14
2 коментара
Благоевград
Левски рестартира пролетния дял от своя сезон с победа при трудната визита в Благоевград на Пирин с 2:1. „Сините“ взеха успеха като гост, след като трябваше да играят повече от час с човек по-малко, тъй като Хосе Кордоба беше изгонен с директен червен картон след 30 минути игра.

През втората част далеч по-дейният отбор на терена беше Левски, макар столичани да бяха с човек пасив, докато Пирин не представи нищо впечатляващо, макар да се нуждаеше от резултат с оглед събитията.
Победата направи така, че Левски вече е с 38 точки и тимът заема четвъртото място във временното класиране в efbet Лига. Преследвачите от Локомотив Пловдив и ЦСКА 1948 имат мачове пасив спрямо хората на Николай Костов. Ситуацията за Пирин пък се усложнява, като тимът е 14-и с 16 точки, на две пред Ботев Враца, който също е с мач по-малко спрямо "орлетата".

startphoto.bg

Столичани започнаха срещата с доминантно представяне при владението на топката, докато "орлетата" трайно приеха играта в своята половина без особени притеснения. Гостите материализираха превъзходството си по терена с попадение в седмата минута. Галчев изпълни тъч към Фадига, който пропусна топката, а Рикардиньо овладя и се обърна, стреляйки силно. Максим Ковальов блокира, но Диане и Бодуров не успяха да блокират Марин Петков, който откри - 1:0 за Левски.

Шест след това "сините" изпълниха бързо свободен удар в половината на Пирин. Патрик-Габриел Галчев овладя и влезе навътре, след което отпарви мощен удар с левия крак, който беше прекалено неточен. Авансът на гостите престоя само девет минути, след като "орлетата" изравниха резултата след отлична контраатака. Топката беше пратена вдясно по нападението след грешка на Рикардиньо. Абу даде дясно към Полонски, който върна за Асен Дончев. Даденият под наем от ЦСКА футболист даде перфектен пас към Юго Комано, който се озова сам срещу Андреев и с левия крак матира стража на "сините" - 1:1.

Столичани продължиха да владеят значително повече топката и развитието на срещата продължи в същия темп от самото ѝ начало. "Сините" опитваха нападения по двете крила, като по-експлоатираният фланг беше левият, където действаше новото попълнение Фабио Лима. След 25 минути игра Николай Костов обърна местата на Лима и Ел Джемили.

Две по-късно Пирин организира втора контраатака в срещата, след като Юго Комано се понесе по левия фланг. Голмайсторът за "орлетата" даде извеждащ пас към Аймен Суда, ала той дойде дълъг, след като и Хосе Кордоба затвори играча на благоевградчани. В 29-ата Джавад Ел Джемили стреля от пряк свободен удар. Опитът му срещна стената на Пирин, което залъга Ковальов, но украинският страж възстанови позицията си и улови. След половин час игра Патрик-Габриел Галчев изпълни фантастичен свободен удар, който за негово съжаление срещна напречната греда на Ковальов.

Малко след това Хосе Кордоба фаулира откъсващия се Комано и реферът Попов му вдигна жълт картон. Последва on-field review от съдията, който замени жълтия с червен картон. Все пак "сините" имаха претенции за нарушение по-рано спрямо Асен Митков.

Андрей Йорданов стреля опасно от свободния удар, но топката срещна левия страничен стълб на вратата, пазена от Пламен Андреев. Николай Костов предприе смяна след изгонването на панамския бранител и пусна в игра Кристиан Димитров. Той замени Асими Фадига. Пет преди края на първото полувреме Левски стигна до повторен аванс в срещата. Марин Петков центрира отляво, а топката се озова в Муду Диане. Новият бранител на "орлетата" действа безобразно и опита да обработва, вместо да изчисти нанякъде, което накара Рикардиньо да го пресира. Бразилецът успя и напорът му донесе втори гол за "сините".

На почивката официален дебют за "сините" направиха Карлос Охене, който замени Ел Джемили. Олександър Бабич също направи две корекции, като извади грешника Диане, а Суда напусна с лека травма. Техните места бяха заети от Георги Върбанов и Станислав Костов. В 52-ата минута феновете на Левски запалиха доста факли на стадиона, което принуди реферът Попов да преустанови за кратко срещата.

След малко повече от час игра Галчев отправи силен удар от пореден фал, но Максим Ковальов боксира напред. В 76-ата "сините" изпълниха ъглов удар, а Кристиан Димитров акработично стреля, но Попадийн изчисти. След това топката се озова при Фабио Лима, който без подготовка отправи удар с левия крак и накара Ковальов да прави спасяване.