ЦСКА с историческа победа срещу Левски

08 Март 2014 | 18:30

ЦСКА победи "Левски" с минималното 1:0 в мач от 26 кръг, последен от редовния сезон.

Единственото попадение реализира Емил Гъргоров в 69-ата минута от дузпа. Двубоят се игра на Националния стадион "Васил Левски", а главен съдия беше Георги Кабаков.

Реферът показа шест червени картона - на Борис Галчев още в 29-ата минута, и на Станислав Ангелов (69). В края на двубоя арбитърът даде нови два червени картона - на Ларсен Туре ("Левски") и вратаря на ЦСКА Райс Мболи. След края на двубоя Кабаков извади още два червени картона - на Владимир Гаджев и Ларсен Туре заради словесни разправии.

За първи път от 27 години ЦСКА победи два пъти "Левски" в рамките на един сезон (3:0 през есента). За последно "червените" спечелиха и двете дербита през сезон 1986/87.