Байерн Мюнхен разгромен с 0:4 от Реал Мадрид

30 Април 2014 | 07:50

Футболна Европа за поредна година ще има нов властелин. Байерн (Мюнхен) беше разгромен с 0:4 от Реал (Мадрид) и отпадна на полуфиналите в Шампионската лига.

Баварците няма да имат възможността да станат първият отбор, който успява да защити трофея, а "белите" са само на крачка от спечелването на рекордната десета купа. С два гола на Серхио Рамос и един на Кристиано Роналдо испанският гранд съкруши съперника си още до почивката. Плахите опити на домакините да направят загубата си по-почетна през второто полувреме не доведоха до нищо, а в края Роналдо заби още едно попадение във вратата на Нойер и вече има рекордните 16 гола в рамките на един сезон в Шампионската лига. По този начин футболистите на Джосеп Гуардиола се простиха с голямата си мечта, а тези на Карло Анчелоти все повече вярват в сбъдването на своята.

Успехът е исторически за кралския клуб, който никога не бе побеждавал Байерн в Мюнхен. Карло Анчелоти пък продължава да няма загуба от германския колос. В същото време Байерн регистрира най-тежката си домакинска загуба в евротурнирите за всички времена и за пореден път в последния месец допусна поне три гола на "Алианц Арена" след равенството 3:3 с Хофенхайм и загубата с 0:3 от Борусия (Дортмунд) в Бундеслигата. Любопитен е и друг факт - миналата година в полуфиналите срещу Барселона Байерн спечели с 4:0, а сега загуби на същия етап със същия резултат от вечния съперник на каталунците.

На финала Реал ще се изправи срещу победителя от двойката Челси - Атлетико Мадрид, което означава, че феновете ще се насладят или на мадридско дерби, или на сблъсък на Реал с треньора, който беше начело на тима до миналата година - Жозе Моуриньо.