(ВИДЕО)Ескалация в Кресна: Протестиращите на Е-79 нахлуха в кметството
10 Юли 2025 | 11:16
0 коментара
Общество
Благоевград

Протестът на горски служители и граждани в Кресна продължава с пълна сила. След блокадата на главен път Е-79 в района на пешеходната пътека, част от протестиращите са влезли в сградата на общината с настояване за среща с кмета. По думите им, кметът е в отпуск, а те са настояли за спешен разговор със заместник-кмета, за да изразят недоволството си и да потърсят подкрепа от местната власт. Ситуацията пред кметството е напрегната.
Протестиращите твърдят, че полицията ги бута, възпрепятства движението им и се опитва да ги изтласка от мястото на протеста, въпреки че по думите им няма официална забрана за провеждането му.






