Със скандал и без публика ОФК Пирин победи "Струмска слава" Радомир с 1:0 в Благоевград

23 Февруари 2014 | 20:28
Със скандал и без публика ОФК Пирин победи Струмска слава Радомир с 1:0 в Благоевград

ОФК Пирин-Благоевград победи с 1:0 "Струмска слава" Радомир със скандали и без публика в първия кръг от пролетния полусезон на югозападната ни трета дивизия.

През първата част орлетата имаха видимо преднина, но не стигнаха до голови положения. Около 80 фена присъстваха в подкрепа на любимия отбор, като някои напуснаха стадиона провокирани от поведението на известния благоевградски бизнесмен Ивайло Благоев-Кучката, който непрекъснато бе в конфликт със съдиите.

Второто полувреме стартира изключително нервно за пиринци, като основна вина за това има няколко странни отсъждания на главния рефер Георги Андреев.

Голям скандал се разрасна между вратаря на гостите и Георги Калинков-Калинката малко след 88-та минута, когато след остър удар по тревата от аутлинята бе засечен от Браян Иванов в собствената му мрежа, подарявайки ценни три точки на Пирин. Бившето ченге провокирал вратаря с нецензурни думи и скандала премина в саморазправа.

Въпреки, че Калинков е служител на ОФК Пирин, полицията го изведе от стадион Христо Ботев.