Сватба в петричкото село Кърналово отложи мач в пиринската бундеслига

05 Май 2017 | 08:56
Общество

Безголовата визита на лидера “Огражден-Първомай 1955” в Кулата изостри битката в челото на зона „Струма 2“.

Георги Ячков от гостите уцели напречната греда с глава, после те имаха претенции за дузпа срещу Динчо Георгиев. “Граничар” също имаше нелош шанс за гол срещу вратаря Атанас Панковски, но в крайна сметка точките бяха поделени. От това се възползва “Струма” /Марикостиново/, който победи с 3:0 “Ураган” /Михнево/ и изскочи на втора позиция с мач по-малко. Иво Хаджигаев-Куман даде аванс на домакините до почивката, след нея той бе затвърден с попаденията на Методи Киричков и Георги Бъчваров.

С един мач в резерв остана и третият “Локомотив” /Ген. Тодоров/, след като мачът му с “Огражденец” /Кърналово/ бе отложен. Сватба в лагера на гостите, гарнирана със събор на селото на следващия ден, претовари емоционално уикенда на кърналовци, които трябваше да пишат прошение до областния футболен шеф Ал. Кабзималски за отлагане на двубоя.
Стегналият редици “Подгорец” /Коларово/ разби „Вихър“ /Кавракирово/ с 8:0. Димитър Мицков/10/, М. Стоименов-Геелс /14/ от дузпа, Андон Мицков /21/, Георги Тодоров /33/, Иван Тасев /35/ и Велик Великов /41/ обезсмислиха второто полувреме, през което все пак се разписаха М. Стоименов /49/ и Борислав Манев /74/.
Най-зрелищния двубой в кръга изнесоха в Митиново местният “Светкавица” и “Беласица 08”. Мачът вървеше гол за гол, незвестността около крайния изход остана до последните секунди. Алекс Димитров откри за мълниите в 3-та мин., ала двата гола на Светослав Иванов /41, 43/ в края на първата част тотално обърнаха ситуацията. Валентин Бадалов изравни в 58-та, две минути по-късно Св. Иванов оформи хеттрика си и отново изведе гостите напред. В края двата тима си размениха по едно попадение чрез Георги Ристев /78/ за 2:4 и Христо Стоянов /82/ за окончателното 3:4.
Актуалният зонален първенец “Калабак” /Самуилово/ се върна в горната част на таблицата след победа като гост над аутсайдера “Стрела” /Петрич/ с 3:0.
Изиграването на отложения 15-и кръг, в който ще се срещнат “Струма” /Марикостиново/ и “Огражден – Първомай 1955”, ще хвърли повече светлина върху класирането в челото.Струма