Прокобата над ЦСКА продължава, „червените“ без гол вече 562 минути

11 Април 2015 | 07:29

Отборът на ЦСКА продължава с безобразното си представяне през пролетта. „Червените“ стигнаха само до 0:0 срещу Ботев Пловдив на „Българска армия“, което означава, че тимът не успява да се разпише в шести пореден мач. Tова е абсолютен антирекорд в цялата история на армейците.

Старши треньорът на ЦСКА Галин Иванов направи три промени в състава си в сравнение с двубоя срещу Лудогорец, загубен злополучно с 0:4, а като цяло в стартовия лист личаха имената на шестима българи.

Двубоят на стадион „Българска армия“ бе наблюдаван и от националния селекционер Ивайло Петев.

Първата по-интересна ситуация в мача дойде в шестата минута на двубоя. След атака през центъра, Жуан Фелипе напредна добре и пробва удар от границата на наказателното поле, но Стаховяк успя да избие. Топката обаче попадна в Стивън Сънди отдясно, който се засуети и коженото кълбо бе избито в корнер.

Минута по-късно, отново след акция на Фелипе, ЦСКА стигна до пряк свободен удар на удобна позиция. С изпълнението му се нагърби Неманя Милисавлевич, който обаче стреля право в стената.

В следващите минути домакините продължиха да бъдат по-активни на терена, но нападателите на „червените“ трудно стигаха до стопроцентови ситуации пред вратата на пловдивчани.

В 24-ата минута ЦСКА пропусна отличен шанс да отбележи първия си гол през пролетния дял на шампионата. След колективна грешка в отбраната на Ботев Пловдив Иван Стоянов се озова очи в очи с вратаря на гостите, но слабият му удар бе избит от Стаховяк, след което Пламен Николов изчисти топката.

Отговорът на Ботев дойде чрез Момчил Цветанов, който се възползва от неразбирателство между вратаря Анатоли Господинов и отбраната пред него. Футболистът на гостите овладя и стреля силно от близо 25 метра, но високо в аут.

Неманя Милисавлевич също пробва късмета си в 32-ата минута, когато сърбинът получи топката на границата на наказателното поле отляво, стреля по диагонала, но след първоначално колебливата си намеса, Стаховяк все пак успя да улови коженото кълбо.

Второто полувреме започна с отлична ситуация на гостите от Пловдив. Мариян Огнянов изведе по отличен начин Йордан Христов по дясното крило, защитникът напредна, но стреля твърде слабо, за да затрудни Господинов, който улови.

В 54-ата минута отборът на Петър Пенчев остана с човек по-малко на терена. Даниел Златков сбърка фатално, извършвайки груб фаул срещу Жоаким, който му донесе втори жълт картон. Последва лек импулс в играта на „червените“, а централният нападател на домакините имаше прекрасен шанс, след като овладя добре топката в наказателното поле и след като се обърна, стреля силно, но на сантиметри над вратата.

Въпреки численото си превъзходство, домакините така и не успяха да стигнат до така жадувания гол, който им убягва вече цели 562 минути.

ЦСКА - БОТЕВ 0:0

ЦСКА: Анатоли Господинов, Александър Тунчев, Стефан Съндей, Борис Галчев, Неманя Милисавлевич, Орелиен Жоаким, Валентин Илиев, Венцислав Василев, Жоан Фелипе, Иван Стоянов, Тончи Кукоч.

Ботев Пловдив: Адам Стаховяк, Йордан Христов, Даниел Златков, Пламен Николов, Филип Филипов, Томаш Иршак, Лъчезар Балтанов, Момчил Цветанов, Божидар Васев, Мариян Огнянов, Иван Цветков./Gong.bg