„Пирин“ Разлог с изненадваща загуба от „Арда“ в плейофите

11 Март 2016 | 21:55
1 коментара
Пирин  Разлог с изненадваща загуба от  Арда  в плейофите

Мъжкият отбор на „Арда“ Кърджали поднесе първата голяма изненада в четвъртфиналните плейофи от Суперлигата при мъжете. Воденият от Иван Халачев тим на Арда надигра с категоричното 3:0 (25:20, 25:23, 25:23) третия от редовния сезон „Пирин“ Разлог в собствената му зала "Септември" и ще има шанс при домакинския си мач след три дни да приключи серията и да се класира за полуфинал.

Срещата в Разлог започна с 15-ина минути закъснение, тъй като реферите се забавиха заради катастрофата, която блокира прохода Предела.

От самото начало на мача гостите от Кърджали започнаха по настоятелно, като те не изпуснаха инициативата нито за миг. Изключителен мач направи Спас Байрев, който реализира 25 точки (4 аса, 1 блокада, 54 % в нападение). Капитанът на „Арда“ Невен Нешев добави 11 (1 ас, 1 блокада, 64 % в атака). За домакините от Пирин Венцислав Георгиев завърши с 13 точки (1 ас, 36 % в нападение).

Вторият мач от тази серия е на 13 март в Кърджали от 18:00 ч.

Добавени коментари

12345 публикува:
13 Март 2016 | 09:07
Не е никаква изненада.вижте само колко бе коефициента за победа на Арда и ще разберете дали е имало изненада.това бе най слабия мач на отбора от години.