Няма го Меси и Аржентина стана за смях

14 Ноември 2017 | 22:31

Без Лионел Меси в състава си Аржентина се сгромоляса срещу Нигерия в последната си контрола за 2017 г. Южноамериканците поведоха с 2:0 на  Нигерия, но след това в рамките на около половин час игрово време допуснаха четири гола за крайното 2:4. Проверката се състоя на неутрален терен в руския град Краснодар, където идното лято и двата тима ще са част от Мондиала.

Звездата на Барселона получи почивка след спаринга срещу “сборная” преди дни, но селекционерът Хорхе Сампаоли можеше да разчита на останалите си звезди начело с Пауло ДибалаАнхел ди МарияНиколас ОтамендиХавиер МасчераноЕвер БанегаСерхио Агуеро и др. Последните двама дадоха добър аванс на тима с попадения в 26-ата и 37-ата минути. Още до почивката обаче африканците върнаха единия гол чрез Келеши Иеанашо.

През второто полувреме нигерийците размазаха противника след две попадения на нападателя на Арсенал Алекс Иуоби и едно на родения в Русия, но избрал да представлява “суперорлите” Брайън Идоу. SPORTAL.BG