Хебър и Пирин не се победиха на стадион „Васил Левски“

29 Август 2022 | 07:59
Хебър и Пирин не се победиха на стадион  Васил Левски

Хебър и Пирин не се победиха в скучен мач, игран на Националния стадион „Васил Левски“, завършил 0:0.

Двубоят завърши с един-единствен точен изстрел, който бе дело на Пирин.

Хебър заема седмото място във временното класиране със седем точки. Тимът от Благоевград е 15-и с три точки. В следващия кръг отборът на Фулвио Пеа гостува на шампиона Лудогорец, докато Пирин приема Ботев Враца.

В първите минути на двубоя Хебър бе по-активният тим на терена. На трибуните на Националния стадион, за да наблюдава двубоя е и кандидатът за президент на БФС Димитър Бербатов, както и бившия национален селекционер Красимир Балъков.

В 24-ата минута Макрецкис центира към Преслав Йорданов, който обаче стреля неточно с глава.

През първата част темпото на игра на Националния стадион бе изключително ниско, а опасните ситуации липсваха. Така първата част завърши без нито един точен удар към някоя от вратите.

Ниското темпо на игра продължи и през втората част. В 53-ата минута Петър Занев центрира в наказателното поле, но Иван Тасев стреля в ръцете на Петър Дебърлиев.

Андрей Йорданов опита да застраши вратата на Хебър, но изстрелът му беше блокиран в 62-ата минута.

В края на мача Пирин се настани в половината на домакините, но без да застраши Петър Дебърлиев. В 90-ата минута Радослав Цонев центрира от корнер, но защитата на Хебър се справи.

Хебър – Пирин 0:0

Състави:

Хебър: 1. Петър Дебърлиев (К), 5. Мартин Михайлов, 28. Осира Корнел, 38. Хлеб Бухал, 11. Цветелин Тонев, 98. Георги Търтов, 23. Клаудио Бонани, 30. Боян Кнежевич, 77. Октай Хамдиев (68′ 17. Венсан Марсел ), 9. Адернисола Есеола (71′ 99. Тодор Чаворски), 12. Емануил Манев

Резерви: 88. Диян Димов, 15. Милан Кременович, 10. Пламен Крумов, 55. Олекси Лобов, 99. Тодор Чаворски, 39. Ивайло Михайлов, 17. Венсан Марсел

Треньор: Фулвио Пеа

Пирин: 21. Янко Ангелов, 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов (65′ 31. Красимир Станоев), 73. Венцислав Бенгюзов, 19. Вячеслав Велев, Иван Тасев, 3. Петър Занев (К), 9. Преслав Йорданов (71′ 9. Станислав Костов), 17. Радослав Цонев, 45. Христофор Хубчев, 20. Чебрайло Макрецкис

Резерви: Максим Ковальов, 25. Илиан Костов, 23. Казуки Такахаши, 31. Красимир Станоев, 10. Славчо Шоколаров, 29. Станислав Костов, 6. Юлиян Попев