Верея победи Пирин Благоевград с 1:0

20 Май 2017 | 23:01

Верея се наложи с минималното 1:0 на Пирин Благоевград на "Трейс Арена" в реванша от плейофите за Лига Европа в Първа лига. Резултатът обаче се оказа напълно достатъчен за тима от Стара Загора, след като в първата среща в Благоевград двата тима завършиха при равенство 1:1, а Верея продължава напред след  2:1.

През първото полувреме домакините бяха по-активни на терена, което се отрази и на резултата на полувремето, пише gong.bg.

В 7-ата минута грешка в отбраната на Пирин можеше да доведе до първо попадение в полза на домакините. Георги Андонов се оказа сам срещу вратаря Благой Макенджиев, стреля, но изпрати топката в аут.

Десетина минути по-късно двата тима си размениха по едно положение, което можеше да промени нулевото равенство. В 15-ата Васил Калоянов шутира от дистанция, но Макенджиев изби, секунди по-късно пък футболистите на Пирин осъществиха добра контраатака. Станислав Костов опита удар отдалеч, но Пламен Колев внимаваше.

В 21-ата Васил Калоянов свали с гърди топката за Георги Андонов, който отправи директен удар от границата на наказателното поле, но топката излезе в аут. Последваха минути, в които и двата тима действаха предпазливо и рядко имаше опасни положения пред двете врати.

Натискът на старозагорци даде резултат минута преди края на първата част, когато Калоянов реализира много красиво попадение. Селим Керкар се отличи с чудесен пас в наказателното поле към нападателя на Верея, който с техничен прехвърлящ удар, се разписа във вратата на Макенджиев.

В 49-ата минута Пирин пропусна страхотна възможност да изравни резултата. Станислав Костов нахлу в наказателното поле, опита удар, но топката попадна право в хвърлилия се напред Пламен Колев, който изби. При добавката Даниел Младенов засече топката, но Георги Ангелов изчисти от голлинията.

„Орлетата“ продължиха да търсят усилено попадението през второто полувреме. В 77-ата минута Костадинов центрира в наказателното поле, Стилиян Николов върна с глава към Рос Дженкинс, който стреля, но неточно. Десетина минути по-късно Валери Домовчийски отправи опасен удар от пряк свободен удар, който мина на сантиметри от напречната греда. В края на мача гостите се опитаха да стигнат до изравнителен гол чрез изсипани топки в наказателното поле на Верея, но пропуски направиха Станислав Костов и Даниел Младенов.