Страшна драма за Купата на България! Ясен първият полуфиналист (ВИДЕО)

03 Април 2019 | 06:06

Локомотив (Пловдив) се класира на 1/2-финал за Купата на България след победа със 7:6 при дузпите (1:1 в редовното време) срещу Етър във Велико Търново.

Срещата започна много добре за Етър и триходова комбинация между Мане, Батрович и Стоянов в седмата минута изведе Руменов на стрелкова позиция, но шутът му мина над напречната греда. Минути по-късно Красимир Балъков трябваше да прави принудителна смяна и да се лиши от юношата на Барселона Аласана Мане, който напусна с болки в глезена.

След 20-ата минута Локомотив опита две контраатаки, но намеса на защитник и сигнал за засада спряха устрема им. Малко след това Етър реагира с пробив на Милчо Ангелов, който опита да преодолее Пиргов от малък ъгъл. В 34-ата минута треньорът на Етър Красимир Балъков трябваше да направи втора принудителна смяна и замени Данел Младенов, който беше ритнат в лицето, с Иван Стоянов.

Втората част започна динамично и двата отбора си размениха по една опасност в рамките на 7-8 минути. След около час игра Етър започна да натиска съперника и Батрович можеше да открие резултата, но уцели вратаря на Локомотив в главата. В 69-ата минута "болярите" удариха греда след шут на Иван Стоянов, а минути по-късно домакините получиха право да изпълнят дузпа за фаул срещу Милчо Ангелов. Зад топката застана Иван Стоянов, който вкара за 1:0 с мощен удар в долния ляв ъгъл.

По-малко от 10 минути, след като получи гол, Локомотив реагира и успя да изравни. Димитър Илиев се възползва от опит за удар на Момчил Цветанов, получи топката в наказателното поле и я прокара покрай вратаря за 1:1.

До края на редовното време нов гол не падна и двата тима трябваше да играят продължения. В тях и Етър, и Локомотив действаха по-предпазливо, а домакините пропуснаха най-добрата възможност в 101-ата минута, когато Илко Пиргов увисна при далечно центриране, Здравко Илиев опита да върне топката от аутлинията към опразнената врата, но защитник на "смърфовете" изчисти.

При дузпите Етър поведе с два гола след пропуски на Елитон и Асен Георгиев, но Милчо Ангелов и Иван Стоянов също не успяха да вкарат. Крум Стоянов пропусна да донесе победата за домакините след пропуск на Димитър Везалов, а в края и Пламен Гълъбов се провали от бялата точка.

ПРИ ДУЗПИТЕ: 0:1 Димитър Илиев, 1:1 Велко Батрович, 1:1 Елитон (пропуска), 2:1 Георги Сърмов, 2:1 Асен Георгиев (пропуска), 3:1 Артьом Артюнин, 3:2 Бирсент Карагерен, 3:2 Милчо Ангелов (пропуска), 3:3 Ален Ожболт, 3:3 Иван Стоянов (пропуска), 3:4 Момчил Цветанов, 4:4 Румен Руменов, 4:4 Димитър Везалов (пропуска), 4:4 Крум Стоянов (пропуска), 4:5 Абделхаким Нур Буна, 5:5 Венцислав Василев, 5:6 Милош Петрович, 6:6 Никола Колев, 6:7 Стивън Езе, 6:7 Пламен Гълъбов (пропуска)​