Спортика спечели битката за второто място

25 Март 2019 | 08:45

Благоевградският женски футболен отбор Спортика победи с 4:1 ЛП Суперспорт в среща от 13-ия кръг на Държавното първенство при дамите. Освен четирите гола домакините направиха и множество пропуски на базата в село Рилци. А срещата бе и пряк сблъсък за второто място.

Силвия Джалева откри резултата след асистенция на Лилия Бирова. До почивката Вени Сърбинска удвои, след чудесна асистенция на Вероника Гоцева, а Биляна Пенчева върна едно попадение за гостите, след добре изпълнен фаул. През втората част, след нарушение срещу Силвия Джалева, Спортика получи правото да изпълни дузпа, която Вероника Гоцева превърна в гол. Здравка Парапунова оформи крайния резултат.

В класирането момичетата на Радослав Креснички вече са втори с 3 точки преднина, но и мач повече от днешния си съперник.Пирин спорт