Смела Исландия смрази Португалия

15 Юни 2016 | 08:05

Португалия и Исландия завършиха наравно 1:1 в последен мач от първия кръг от груповата фаза наЕвропейското първенство по футбол във Франция. Двубоят от група F донесе първа точка в историята на Исландия на европейски футболни финали. За северняците това е дебютно участие на форума изобщо.

В началото на срещата Португалия постепенно пое инициативата. Пропуски обаче направиха Нани и Роналдо.

В 31-та минута все пак Португалия отбеляза гол. Андре Гомеш центрира отдясно, а Нани бе оставен непокрит от трима исландски защитници, за да се разпише. Голът на Нани се оказа и исторически за Европейските първенства по футбол - под №600 за всички шампионати на континента.

След почивката обаче Роналдо и компания се отпуснаха, което бе наказано веднага от Исландия. Биркир Бярнасон реализира в 50-та минута първи исторически гол за Исландия на Европейско, след като бе оставен съвсем сам в пеналта и засече центрирането на Гудмунсон.

До края на срещата Португалия имаше тотално превъзходство, но отчаяните опити на Роналдо и компания не доведоха до промяна на резултата.