Славия победи Пирин с 3:1

19 Март 2018 | 19:30
1 коментара

Славия надделя лесно над гостуващия Пирин с 3:1. Головете за "белите" вкараха Галин Иванов (58, 88) и Ивайло Димитров (79), а за Пирин почетно попадение отбеляза Димитър Благов (89).

През първото полувреме положения липсваха, като най-опасната ситуация беше в 17-ата минута, когато Ивайло Димитров отправи страхотен изстрел от границата на наказателното поле, но Красимир Костов се намеси по прекрасен начин и изби в корнер, от който не последва нищо.

Началото на второто полувреме бе много добро за домакините, които пропуснаха две възможности след последователни удари на Галин Иванов и Янис Карабельов в 53-ата минута.

Така се стигна до 58-ата минута, в която Славия откри чрез Галин Иванов. Халфът на "белите" получи хубав пас в наказателното поле и с прецизен изстрел вкара топката в мрежата на Костов.

В 74-ата минута Галин Иванов отново заплаши вратата на Пирин, но този път ударът му бе париран от Костов.

В 79-ата минута Ивайло Димитров вкара второ попадение за "белите", което бе досущ като това на Иванов, като изключение бе страната, от която отбеляза.

През последните няколко минути от срещата паднаха още две попадения. Първо Галин Иванов вкара за 3:0 в 88-ата минута, а в ответната атака Димитър Благов отбеляза почетно попадение за "орлетата", за да оформи крайното 3:1.

След тази победа Славия остава на 7-ото място с 32 точки, а Пирин е единадесети с 26 пункта.

Славия - Пирин 3:1
1:0 Галин Иванов (58), 2:0 Ивайло Димитров (79), 3:0 Галин Иванов (88), 3:1 Димитър Благов (89)

Срещата по минути:
1 - Начало на мача.
12 - Няма опасни ситуации в първите минути, като играта се води предимно в центъра на терена.
17 -  Ивайло Димитров намери топката с плътен изстрел от границата на наказателното поле, но Красимир Костов се намеси по прекрасен начин, за да избие в ъглов удар.
45 - Край на първото полувреме. Двата отбора се оттеглят на почивката при скучно реми.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
46 - Начало на второто полувреме.
50 - Галин Иванов намери топката от въздуха, но не успя да затрудни Красимир Костов.
51 - Радослав Кирилов центрира остро, но нямаше кой да засече топката и Емануеле Джерия се намеси без проблем.
53 -  Костов спаси последователни удари на Карабельов и Галин Иванов.
58 -  ГОООЛ! Славия открива резултата. Галин Иванов бе намерен в наказателното поле и с изстрел по диагонала вкара топката в мрежата.
74 - Костов спаси хубав удар на Галин Иванов.
79 -  ГОООЛ! Славия повежда с 2:0. Ивайло Димитров вкара идентично попадение на Галин Иванов, а разликата бе страната, от която отбеляза.
88 -  ГОООЛ! Класика за "белите". Галин Иванов прави резултата 3:0.
89 -  ГОООЛ! Пирин връща едно попадение. Димитър Благов е автор на гола

Славия 1913<br />(София)СЛАВИЯ: 12.Емануеле Джерия, 23.Владислав Узунов, 33.Галин Иванов, 5.Димитър Буров, 10.Янис Карабельов, 27.Емил Мартинов, 14.Ивайло Димитров, 73.Иван Минчев (6977.Стефан Велев), 6.Костадин Велков, 13.Стефан Велков, 9.Цветелин Чунчуков
Резерви: 1.Георги Петков, 55.Андреа Христов, 35.Георги Йомов, 17.Момчил Цветанов, 8.Славчо Шоколаров, 77.Стефан Велев, 7.Наско Милев
Треньор: Златомир Загорчич

Пирин: 76.Красимир Костов, 10.Аймен Суда (6315.Димитър Благов), 21.Александър Башлиев, 7.Анти Рениа, 44.Конър Хендерсън, 27.Костадин Ничев, 19.Преслав Йорданов (749.Флорент Боджадж), 99.Радослав Кирилов, 3.Румен Сандев, 30.Тодор Траянов, 18.Юлиян Попев - к
Резерви: 72.Радослав Ангелски, 15.Димитър Благов, 11.Манол Чапов, 6.Тодор Паланков, 9.Флорент Боджадж, 4.Димитър Митев, 23.Марио Топузов
Треньор: Милен Радуканов

София, Национален стадион "Васил Левски"
Съдия: Станислав Ставров

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация