Септември е областен първенец за купата на АФЛ в Пиринско

04 Октомври 2018 | 03:27

Отборът на Септември е победител в турнира за Купата на Аматьорската футболна лига в Пиринския регион. Това стана след като отборът от Симитли победи като гост Беласица Петрич след изпълнение на дузпи. В редовното време резултата бе равен - 1:1.

Домакините поведоха с гол още в първата минута на Александър Смилков. До края на полувремето бившият футболист на ЦСКА Орлин Орлинов удари греда за гостите, пропуски направиха и Анатоли Лулейски и Лъчезар Дафков.  Все пак 55-та минута последния изравни за 1:1.В края на срещата Христо Петров направи уникален пропуск за гостите и мача стигна до дузпи.  Тук герой стана вратарят на Септември Илиян Узунов, който спаси 3 поредни дузпи, а Домозетски, Божинов и Костурков отбелязаха и Септември продължава напред в турнира.

Той е и първият носител на този трофей през 1995-та година. Трябва да се отбележи ,че Беласица игра без няколко основни футболисти ангажирани с аматьорския национален отбор, или пък наказани.Пирин спорт