Ясен е съперникът на България в плейофите на Европейското

25 Септември 2017 | 21:48

Женският национален отбор на България ще срещне Германия в плейофите на европейското първенство по волейбол в Азербайджан и Грузия. Това стана ясно след победата на домакина Азербайджан срещу германките с 3:1 гейма в последна среща от предварителна група „А“.

След успеха ди домакините спечелиха първото място в групата с 3 победи от 3 мача и 9 точки, класирайки се директно за 1/4-финалите. Бундестимът остана на трето място в групата с 1 победа, 2 загуби и 4 точки. Така германките ще играят в плейофите срещу българските "лъвици", които завършиха втори в група „С“ след загубата си от Русия с 2:3 гейма.

Срещата между България и Германия по програма е в сряда от 19:30 часа българско време, а победителят ще играя на 1/4-финалите срещу Азербайджан.