Пирова победа за орлетата ветерани над „Марек“, капитанът Ив. Стойчев скъса ахилес

23 Октомври 2020 | 08:19

Пирова се оказа победата на „Пирин“ над „Марек“ с 2:0 в мач от зоналната фаза на държавния шампионат по футбол за ветерани на стадион „Хр. Ботев“ вчера, съобщава в.Струма.

Радостта на домакините от класирането за следващия етап бе помрачена от тежката контузия на втория капитан в сблъсъка Иван Стойчев, който скъса ахилес в 18-та мин. 3 минути по-рано разтежение на двуглавия бедрен мускул извади от строя тарана Петър Бандев. Жертви дадоха и дупничани, от които най-сериозна е ситуацията с бранителя Светослав Георгиев, прибрал се към пейката на един крак с двама придружители. Иначе спортно-техническият рисунък на мача се очерта още в началото. Видимо отстъпващите в кондиционно отношение гости се окупираха в своята половина и с дружни усилия отблъскваха налитащите съперници. При една от редките им атаки към вратаря Любомир Манов спечелиха пряк свободен удар в 8-та мин., изпълнен в стената от Св. Георгиев. 10 минути по-късно Атанас Николов стреля мощно от идентична ситуация, ала Бойко Ангелов отби с вещина. Върнатата от крилото топка футболният професор Иван Цветков насочи в далечната греда. Влезлият на смяна петричанин Димитър Наков пробва стража на „Марек“ с шут извън големия пеналт в 24-та мин. Втората част продължи по същия сценарий, дупничани умело убиваха темпото и успяваха до 52-та мин. Тогава вълшебен пас с пета на Цветков изведе в уличка Николов, бившият голмайстор на „Б“ група напредна в наказателното поле и би под закъснелия плонж на Ангелов – 1:0. Четвърт час след това Цветков сервира и на Наков, чийто нисък снаряд от 30-ина метра препарира вратаря за 2:0.

„ПИРИН“: Л. Манов, К. Трендафилов, Д. Коемджиев, П. Кепов, И. Тренчев, Ст. Бачев, Ив. Стойчев, К. Марков, Ив. Цветков, П. Бандев, Ат. Николов /М. Стойнев, Д. Наков, Юл. Борисов, Г. Бачев, Т. Лулейски/.

„МАРЕК“: Б. Ангелов, Т. Тодоров, С. Кьосев, Св. Георгиев, К. Кирилов, Ст. Пеянски, А. Стойнов, Ил. Лазаров, Б. Кръстев, Е. Андонов, Д. Йорданов /Б. Спасов, И. Стойнов, Пл. Иванов, В. Лахчев/.