Пирин загуби от Септември в София

07 Ноември 2017 | 08:28

Пирин Благоевград загуби с 0:1 от Септември София срещата си от 15-ия кръг на Първа лига, играна на националния стадион „Васил Левски“ снощи. Точен за домакините бе Борис Галчев в 9-та минута. Момчетата на Милен Радуканов изиграха добър двубой, като не заслужаваха поражението, но продължават да показват слабост пред гола, което се оказа решаващо за загубата.

Наставникът на „орлетата“ направи три промени от поражението с 1:2 от Ботев Пловдив. Специалистът пусна Анти Рениа, Стилиян Николов и Конър Хендерсън, които замениха Тодор Траянов, Димитър Благов и Тодор Паланков.

Още във втората минута Анти Рениа излезе само срещу Янко Георгиев, но стреля силно в стража, който спаси. В 9-ата минута домакините поведоха на "Васил Левски". Борис Галчев отбеляза своя пети гол за сезона, след като майсторски преодоля Благой Макенджиев. Халфът бе изведен зад защитата от Владислав Романов, пое технично топката, а след това я прати в мрежата.

Гостите бяха по-активни, като държаха топката и търсеха да изравнят, но Янко Георгиев показа класа.

Станислав Костов изпусна два пъти сам срещу него, а веднъж Хендерсън го застраши от фаул. Най-добрата възможност за Септември бе в края на мача, когато Галчев пропусна да удвои фронтално срещу Макенджиев, а преди това и пред Байду имаше шанс за гол.

Пирин атакуваше до последната минута, но не успя да стигне поне до заслужено равенство, като вече седем мача няма победа, а в тях записаха три поражения и четири равенства - 0:0. "Орлетата" останаха с 13 точки на 12-то място. Последният успех бе с 5:0 над Локомотив (Пловдив) на 9 септември. Домакините пък записаха втори пореден успех 1:0 над Пирин в елита. На стадион "Христо Ботев" отново герой бе Борис Галчев, който наказа бившия си тим през юли.