Пирин Рз остава на върха в родния волейбол

16 Декември 2017 | 10:53

Отборът на Пирин Разлог няма спирка в родната Суперлига. Отборът от Разлог записа победа №11 този сезон, след като се наложи с 3:2 (25:22, 19:25, 23:25, 26:24, 15:12) над Черно Море във Варна в мач от 12-ия кръг на Суперлигата в зала "Христо Борисов" във Варна.

Пирин продължава да бъде лидер в класирането с 11 победи, 1 загуба и 29 точки, а Черно море заема девета позиция в таблицата с 4 победи, 8 загуби и 14 точки.

Срещата в морската столица започна с леко предимство за гостите от Разлог. Те обаче изпуснаха преднината си и сами си усложниха живота. Въпреки , че волейболистите на Черно море се върнаха в гейма и дори дръпнаха напред в резултата при 16-15, съперникът им поведе с 1-0 гейма.

Във втората част момчетата на Виктор Карагьозов диктуваха темпото и без проблем изравниха резултата. Третият гейм беше оспорван, но в крайна сметка Черно море го спечели. Волейболистите на Пирин се събудиха в четвъртата част и с огромни усилия успяха да пратят мача в тайбрек, в който надделяха над варненци.

В следващия кръг на 22 декември (петък) Черно море (Варна) гостува на Арда в Кърджали, а Пирин (Разлог) е гост на Миньор в Перник.