Пирин Разлог победи Черно море във Варна

23 Ноември 2019 | 09:47

Волейболистите на Пирин (Разлог) успяха да победят като гости Черно море (Варна) с 3:1 (25:21, 25:18, 21:25, 27:25) в мач от 7-ия кръг на Суперлигата на България при мъжете, игран тази вечер пред около 200 зрители в зала "Христо Борисов" в Морската ни столица.

Така разложани са на 8-о място във временното класиране с 3 победи, 4 загуби и 11 точки. Черно море пък е на 10-а позиция с 2 победи, 5 загуби и 4 точки. В следващия 8-и кръг Пирин е домакин на Марек Юнион Ивкони (Дупница) в дербито на Югозапада, докато варненци са гости на Славия. И двете срещи са в петък (29 ноември) от 18,00 часа.

Гостите от Пирин тръгнаха много уверено и стегнато, като наложиха темпото си и спечелиха с разлика първите два гейма - 25:21 и 25:18. Както и в предишния двубой, идентична ситуация се получи, като домакините от Черно море се активираха в третата част и се върнаха в играта след 25:21. В четвъртия гейм варненци запазиха устрема си и имаха шанс да вкарат мача в тайбрек. Домакините водеха с 24:23, но не успяха да реализират геймбол и разложани изравниха за 24:24. В решителните минути Пирин успя да измъкне гейма с 27:25, а с това и мача с 3:1.

ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) - ПИРИН (РАЗЛОГ) 1:3 (21:25, 18:25, 25:21, 25:27)
ЧЕРНО МОРЕ: Христо Енков, Емилиян Георгиев, Калоян Балабанов, Явор Генов, Траян Иванов, Николай Колев - Христо Христов-либеро (Петър Петров, Димитър Василев, Йоан Кайряков)
Старши треньор: ЮЛИАН ТУПАНКОВ
ПИРИН: Любослав Телкийски, Йордан Желязков, Благовест Катранджиев, Георги Елчинов, Костадин Гаджанов, Георги Чалъков - Христо Колев-либеро (Петър Петров, Николай Манчев, Тодор Димитров)
Старши треньор: МИРОСЛАВ ЖИВКОВ.Пирин спорт