Пирин Благоевград победи с 4:1 Янтра Габрово

16 Август 2020 | 09:31

Отборът на Пирин Благоевград победи с 4:1 новака Янтра Габрово в среща от 2-ия кръг на родната ни Втора лига.

Въпреки проливният дъжд,който се изля през деня в Благоевград ,орлетата направиха добър мач. А наставникът Уорън Фийни не можеше да разчита на контузения Франческо Руберто и наказания Конър Хендерсън.

Антон Карачанаков откри след 28 минути игра за домакините, а след още 4-ри Пламен Кожухаров изравни. През второто полувреме на сцената излезе голмайстора Преслав Йорданов. С две попадения в 53 и 74-тата минута той донесе победата на орлетата. Преди седмица той се разписа и при равенството 1:1 срещу Хебър в Пазарджик.В последната минута Айна оформи и крайният резултат.

В следващият кръг Пирин гостува в Симитли на Септември в регионалното дерби.Пирин спорт