Пирин Благоевград победи Банско с 2:1 за Купата на България! Фен нахлу на терена искайки оставката на Уорън Фийни!

22 Септември 2021 | 19:55

Пирин (Благоевград) победи втородивизионния Банско с 2:1, като гост и се класира за 1/8-финалите за Купата на България.

Победата на орлетата на стадион "Свети Петър" не дойде никак лесно. Домакините влязоха много добре в мача и още в 15-тата минута Денис Ангелов направи уникален пропуск от 5-метра. Някак закономелрно Банско поведе в резултата след попадение на Никола Мицански. Той направи добавка отблизо в 29-тата минута след удар в гредата.

Преслав Йорданов се пробуди и с два гола обърна нещата за Пирин. Първо в 42-та минута изравни с удар с глава ,след центриране от ъглов удар. А 58-та направи и пълен обрат с втория си гол в мача.

Феновете на Пирин, които бяха дошли на мача в Банско въпреки студеното време, не спряха да искат оставката на Уорън Фийни през целия мач. Фен на орлетата нахлу и на терена в началото на второто полувреме, искайки оставката на наставника на "Пирин". При втория гол на Преслав Йорданов футболистите деменстративно прегърнаха Фийни, като феновете не пропуснаха да критикуват и футболистите. И скандираха името на бившия капитан на орлетата Боби Галчев, който сега е играещ треньор на Банско.