Пирин Благоевград 2:2 Спартак Варна

15 Септември 2019 | 09:42

Неостаряващият Влади Златинов за кой ли път спаси Пирин Благоевград в последните два сезона. Той вкара две попадения при 0:2 от Спартак Варна  и срещата завърши 2:2. Двубоят бе от 8-ия кръг на родната ни Втора лига и бе първа визита на Неделчо Матушев в Благоевград начело на друг отбор,след като водеше орлетата през 2016-та година. Дебют за соколите направиха Янаки Смирнов,Васил Добрев и Георги Динков, а за Пирин-бившия национал Павел Виданов.

Гостите водеха след час игра с голове на Румен Николов в 11-та и Васил Добрев в 59-тата минута. Тук обаче на сцената излезе  Владислав Златинов. Първо в 64 -тата намали след остро центриране от фаул и рикошет, а след това от дузпа  в 75-тата и изравни. Статистиците изчислиха, че за първи път в историята "орлетата" получават 11-метров наказателен удар в трети пореден двубой. Възпитаниците на Иво Тренчев записаха и четвърти пореден мач без загуба.Пирин спорт