Пирин - Благоевград победи Банско с 2:1 в контрола

21 Февруари 2017 | 21:30

Втора поредна победа записа отборът на Пирин. След победата над Левски в първенството, този път успехът дойде в контролна среща с ФК Банско. На терена в село Рилци без голяма част от титулярите „орлетата“ спечелиха с 2:1.

В 31-та минута Марио Топузов откри резултата след чудесно извеждащо подаване на Иван Цветков.

През второто полувреме в играя влязоха още няколко юноши от школата на клуба. В 69-та минута дошлият на проби Рос Дженкинс вкара за 2:0. Британецът, който е бивш играч на Уотфорд довкара отбитата от вратаря топка, след изстрел на Алесандре Ханс от пряк свободен удар. Гостите от Банско все пак стигнаха до почетно попадение. В 78 минута Муради Ибрахим пропусна да вкара, но пети минути преди края Калоян Бонев бе точен и фиксира крайното 2:1.

За Пирин не играха Благой Макенджиев, Юлиян Попоев, Александър Башлиев, Румен Сандев, Стилиян Николов, Антон Костадинов, Орлин Старокин, Станислав Костов, Аймен Суда, Дани Младенов, Тони Тасев и Кирил Грозданов. До мача с Монтана в неделя в Ловеч, „орлетата“ ще тренират на базата в Рилци.