Пирин (Разлог) победи Левски в първия 1/4-финал от Суперлигата

10 Март 2018 | 00:59

Пирин (Разлог) започна отлично 1/4-финалната си серия срещу Левски във волейболната Суперлига. Пред собствена публика момчетата на Северин Димитров победиха „сините” с 3:0 на гейма (25:17, 25:23, 32:30).

Първият гейм в мача беше истинска катастрофа за „сините”, а в същото време домакините демонстрираха страхотна успеваемост в атака и напълно логично спечелиха с разлика – 25:17.

Следващата част беше доста по-равностойна. Левски почти през цялото време водеше минимално, като на моменти разколебаваше посрещането на Пирин. Голямото оръжие на Разлог обаче беше блокадата. Именно с блок на Георги Чалъков домакините взеха решителен аванс от 24:22, а това им помогна да спечелят с 25:23.

Блокадата на Пирин работеше безукорно и в третия гейм. Домакините поведоха доста убедително с 15:10. Въпреки всичко Левски намери начин да завърже нещата. Блокаут на Ради Попов от Пирин даде първи мачбол за домакините при 24:22, но "сините" се спасиха. Стигна се до 31:30 за домакините, които завършиха мача с атака по диагонала на Попов.