“Пирин” (Разлог) победи “Беласица” с 3:0 в Петрич

24 Септември 2021 | 08:19

“Пирин” (Рз) победи “Беласица” с 3:0 в Петрич и продължава напред в турнира за купата на АФЛ. 3 идентични гола, дошли след флангови центрирания, белязаха превъзходството на гостите срещу почти изцяло юношеската формация на комитите, подсилена с неколцина резерви от представителния тим. Първото полувреме беше по-равностойно, дори головите опасности пред вратата на Мартин Китанов бяха повече, но младите петричани не успяха да се разпишат. В 7-та мин. капитанът на “Бела” Иван Марчев изведе на добра позиция Панталей Цеков, ала Китанов спаси. В 11-та мин. Йордан Божинов уцели левия стълб на разложката врата. В 27-та мин. Христо Якимов изскочи сам срещу Китанов, който спаси удара на полузащитника. 4 минути по-късно Георги Будин се озова очи в очи с вратаря Стоян Стоянов, на младият страж изпревари нападателя и улови топката. Опасен шут на Михаил Бешев в 33-та мин. бе избит в корнер от Китанов. Разложани поведоха в 43-та мин., когато Иван Иванов центрира остро отдясно успоредно на аутлинията и Петър Попадийн засече на първа греда в мрежата. След почивката доминацията на пиринци бе отчетлива и намери израз в 73-та мин., когато Георги Фикийн вкара отблизо след центриране отдясно. Далечен шут на Радослав Лефтеров мина покрай левия стълб в 83-та мин. Крайното 0:3 оформи 2 минути преди края Георги Кехайов, който простреля от упор Стоянов след поредното центриране от десния фланг. Така хората на Христо Джоджов заслужиха място в следващия кръг на турнира, където очакват победителя от двубоя “Вихрен”-“Банско”.

„БЕЛАСИЦА“: Стоянов, Учителски (57-Йовчев), Митрев, Янков (57-Станоев), Налджиев, Марчев (67-Павлов), Бешев, Якимов (78-Пачаръзов), Цеков (67-Радовски), Тимов, Божинов.

„ПИРИН“ (РЗ): Китанов, Цеклеов (63-Фикийн), Попадийн (63-Паланков), Падарев (46-Р. Лефтеров), Иванов (77-Кехайов), Шапкаров, Мавродиев, Топузов, Кънчов (46-Сандев), Будин, Кенанов.в.Струма