Пак грешки, пак тежка загуба за България! ВИДЕО

11 Септември 2019 | 04:40

България записа втора тежка загуба в рамките на няколко дни. След като в европейска квалификация бяхме разбити с 4:0 от Англия, сега в приятелска Ейре ни победи с 3:1. Алън Браун, Кевин Лонг и Джеймс Колинс се разписаха във вратата на дебютанта Христо Иванов. Ивелин Попов бе точен за тима на Краси Балъков от дузпа.

Селекционерът пусна доста различен състав, а Иванов и Георги Пашов дебютираха с екипа на България. През втората част това стори и Васил Панайотов.

Първото полувреме бе скучно и почти без никакви положения, но втората част бе коренно различна.

На почивката в игра влезе Ивелин Попов и раздвижи българския тим. Даниел Младенов бе близо до гол в 53-ата минута, но на два пъти ударът му среща тялото на бранител. След само три минути домакините откриха резултата. Къртис стреля от дистанция, Христо Иванов не се намеси добре, а Алън Браун на празна врата не сбърка и реализира.

В 66-ата минута България успя да изравни. Иван Горанов се пребори за топката в наказателното поле на домакините, намери Краев, който бе повален и съдията посочи бялата точка. Ивелин Попов бе безпощаден и изравни.

Последва ново затишие преди да се стигне до заключителните десетина минути. Христо Иванов направи нова грешка и не се намеси добре при корнер. Кевин Лонг се извиси и с глава направи 2:1 за домакините.

Докато излезем от шока и Ейре вкара трети гол. Енда Стивънс изпрати перфектното полувисоко центриране в зоната пред вратарското поле, а там резервата Колинс изпревари Терзиев и Божиков и оформи крайното 3:1.

Ейре - България 3:1
1:0 Алън Браун (56), 1:1 Ивелин Попов (67-дузпа), 2:1 Кевин Лонг (83), 3:1 Джеймс Колинс (86)

На живо по минути:
1- Начало на мача
12- Георги Миланов центрира добре от корнер, Кристиян Димитров се извиси и стреля, но над вратата
17- Сайръс Кристи с пас по земя намери Хоган, който отклони към Алън Джъдж, чийто силен изстрел срещна тялото на ирландски играч и Иванов улови лесно.
34- Миланов с ниско центриране намери Краев на около 8-9 метра по диагонал спрямо вратата. Той опита изстрел, който бе спасен от стража на домакините
44- Най-чистото положение в мача! Топката бе пратена пред нашата врата, нападател на Ирландия се размина с нея, а Христо Иванов с мъка успя да избие в корнер
45- Край на първото полувреме
_____________________________

46- Ивелин Попов влиза на полувремето на мястото на Георги Миланов
46- Начало на второто полувреме
53- Отличен шанс за България. Горанов намери отлично Младенов в наказателното поле. Нападателят стреля веднъж, топката се отби в бранител. Последва втори удар, пак в тялото на бранител, а накрая топката бе изчистена.
56- ГОЛ ЗА ЕЙРЕ! Къртис стреля, Христо Иванов не се намеси добре, а Алън Браун на празна врата не сбърка и реализира!
66-
 Дузпа! Иван Горанов се пребори за топката в наказателното поле на домакините, намери Краев, който бе повален и съдията посочи бялата точка!
67-
 ГОЛ ЗА БЪЛГАРИЯ! Ивелин Попов изпълни безкомпромисно и изравни резултата!
83- ГОЛ ЗА ЕЙРЕ! Христо Иванов не се намеси добре при корнер и Кевин Лонг се извиси и с глава направи 2:1 за домакините!
86-
 ГОЛ ЗА ЕЙРЕ! Енда Стивънс изпрати перфектното полувисоко центриране в зоната пред вратарското поле, а там резервата Колинс изпревари Терзиев и Божиков - 3:1 за Ейре!
90+2- Край на мача!

Ирландия: 16. Марк Травърс (75-1. Киърън О’Хара), 7. Сайръс Кристи, 15. Джон Игън, 21. Кевин Лонг, 14. Конър Хърихейн (68-9. Дейвид Макголдрик), 8. Алън Браун, 19. Алън Джъдж (56-12. Джак Бърн), 20. Джош Кълън, 18. Калъм О’Дауда (76-3. Енда Стивънс), 10. Скот Хоган (60-11. Джеймс Колинс), 17. Ронан Къртис (86-13. Джеф Хендрик)
Резерви: 1. Киърън О’Хара, 23. Дарън Рандълф, 2. Шеймъс Коулман, 3. Енда Стивънс, 4. Шейн Дъфи, 5. Ричард Кио, 6. Глен Уилън, 9. Дейвид Макголдрик, 11. Джеймс Колинс, 12. Джак Бърн, 13. Джеф Хендрик
Селекционер: Мик Макарти

България: 1. Христо Иванов, 4. Георги Пашов, 3. Кристиян Димитров (80-2. Георги Терзиев), 14. Антон Недялков (59-15. Васил Божиков), 20. Иван Горанов, 6. Симеон Славчев, 19. Даниел Младенов (69-11. Кирил Десподов), 17. Георги Миланов (46-10. Ивелин Попов), 16. Кристиян Малинов (80-21. Васил Панайотов), 22. Николай Димитров (59-9. Вандерсон), 12. Божидар Краев
Резерви: 13. Мартин Луков, 23. Пламен Илиев; 2. Георги Терзиев, 5. Николай Бодуров, 7. Марселиньо, 8. Георги Сърмов, 9. Вандерсон, 10. Ивелин Попов, 11. Кирил Десподов, 15. Васил Божиков, 18. Галин Иванов, 21. Васил Панайотов.
Селекционер: Красимир Балъков

Съдия: Тобиас Велц (Германия)
Стадион: "Авива Стейдиъм", Дъблин