"Орлетата" на Йордан Боздански с летящ старт в Елитната група до 19 години

13 Август 2016 | 21:18
Орлетата на Йордан Боздански с летящ старт в Елитната група до 19 години

Юношите старша възраст на ОФК Пирин Благоевград започнаха с победа първенството на Елитната група до 19 години. На терена в село Рилци "орлетата" обърнаха Септември София с 2:1.

Гостите имаха аванс от един гол през първите 45 минути. В 34- та минута футболистите на Септември наказаха груба грешка на отбраната и вратаря на Пирин Георги Димитров, при изпълнение на пряк свободен удар.

През второто полувреме благоевградчани имаха тотално превъзходство и успяха да обърнат резултата в своя полза. В 60 - та минута Янислав Тусонджиев изравни, а десет по- късно Петър Христов от дузпа направи пълен обрат в резултата. Малко по- късно гредата бе добър помощник на стиличана, а в самия край Емилиян Христов оформи крайното 3:1, след като засече с глава центриране от ъглов удър.

Така отборът на Пирин взе заслужени три точки за старт на шампионата в Елитната група.