Нови призови класирания на алпийците от Ски Клуб Банско

09 Октомври 2018 | 10:51

На провелото се на 22.09.2018г Държавно лятно първенство по Ски алпийски дисциплини състезателите на Ски клуб Банско отново заеха призови места.

Състезанието се проведе на базата на Национална Спортна Академия – Васил Левски. Участие в него взеха спортисти от всички ски клубове в България.

Спортистите се съревноваваха в 6 дисциплини: 30 метра гладко бягане, Скок от място, 20 скока за време, Осморка, гъвкавост и 600 метра крос.

Крайното класиране се формира от постиженията на спортистите в шестте дисциплини. В генералното класиране при момичета до 16 години Лили Питова зае второ място. При момчета до 16 години Никола Георгиев зае седмо място.

При момичета до 14 години Симона Цекова зае трето място. Класиранията на провелото се състезание носят точки и за купа Надежди.