Националният отбор на България загуби с 1:2 при гостуването си на Армения в Ереван

12 Октомври 2013 | 09:40

Националният отбор на България падна с 1:2 при гостуването си на Армения в Ереван и загуби почти всички шансове за класиране на световното първенство в Бразилия през 2014 година.

Невероятен малшанс за "трикольорите", които изпуснаха доста положения, а 30 минути играха с девет души. Първо Николай Бодуров (44), а след това и Светослав Дяков (62) бяха изгонени и това се оказа ключово за крайния резултат. Арас Йозбилиз откри секунди след изгонването на Бодуров в 45-ата минута с майсторски изпълнен фаул. След няколко пропуска на родните национали през втората част с 10 срещу 11 Ивелин Попов изравни с фантастичен гол от фаул в 60-ата минута.

120 секунди по-късно "лъвовете" останаха с още един човек по-малко заради втори жълт картон на Дяков. Въпреки това момчетата на Пенев показаха характер и до последно се опитваха да стигнат до гола, макар и на контраатака. Видимо уморени, хвърлени в атака, накрая нашите момчета опитаха да търсят победа и допуснаха втори гол и съответно втора загуба от девет мача. Юра Мовсесян бе точен в 87-ата минута и България загуби шансове да играе бараж.

"Трикольорите" могат и да останат втори, но ще бъдат с най-слаби показатели от всичките девет групи и така няма да спорят на плейоф за Бразилия дори и при убедителна победа над Чехия. Прочети повече на: http://www.sportal.bg/news.php?news=452074