Национал от Петрич спря Андерлехт в Белгия (ВИДЕО)

19 Октомври 2020 | 08:02

Националът от Петрич Кристиян Малинов беше титуляр за Льовен, а отборът му стигна до престижно равенство 2:2 при гостуването си на Андерлехт в среща от 9-ия кръг на белгийското първенство. Новакът в елита губеше с 0:2 на полувремето, но се пребори за точката и остава в горната половина на класирането.

Андерлехт поведе с гол на Яри Весхарен в 38-ата минута след хубаво центриране от десния фланг. Точно преди почивката Пърси Тау се разписа с глава и изглеждаше, че грандът от Брюксел няма да има проблеми.
В 53-ата минута Фредерик Дуплу върна едно попадение след грешка в защитата на Андерлехт. Малинов, който имаше жълт картон, беше сменен в 78-ата минута, а 4-ата резервата Давид Хуберт намери Матийо Мертенс и той с мощен шут вкара за 2:2.

В класирането Льовен е на 7-о място, а воденият от Венсан Компани Андерлехт е 8-и. Водят Брюж и Шарльороа. Тимът на Иван Горанов е в серия от 3 мача без победа, след като вчера отстъпи с 1:2 на Генк.

източник:Пирин спорт