Младежкият национален отбор на България победи с 3:0 Люксембург

08 Септември 2015 | 21:54

България - Люксембург източник: Илиан Телкеджиев/Lap.bg

Младежкият национален отбор на България победи с класическото 3:0 гостите от Люксембург в квалификация за Евро 2017. Попаденията за "трикольорите" вкараха Боби Цонев, Антонио Вутов и Кирил Десподов. Това е втори пореден успех на момчетата на Антони Здравков, след като преди дни победиха Румъния като гост с 2:0.

Още в 3-ата минута Минчев пропусна след пас на Антонио Вутов, малко по-късно отново Минчев пропусна да се разпише от добра ситуация.

България откри резултата в 17-ата минута, след като Боби Цонев успя да вкара топката във вратата на Руле, а асистенцията дойде от Антонио Вутов. В 28-ата минута Боби Цонев получи контузия и напусна играта, а на негово място влезе Десподов.

Антонио Вутов удвои в 35-ата минута на срещата, той пое топката с гръб към вратата, завъртя се и прониза вратата на Люксембург. Александър Василев вместо да стреля, потърси подаване към съотборник и не сполучи в 39-ата минута.

Малко по-късно Антонио Вутов пробва с глава да направи резултата класически, но ударът му мина встрани от вратата. В даденото от съдията 3-минутно продължение Десподов беше фаулиран на границата на наказателното поле от Фогел, който получи червен картон. Антонио Вутов застана зад топката и стреля, но топката излезе в корнер.

През втората част България намали темпото, но в 74-ата минута Гамаков отправи силен удар, но топката мина встрани от вратата. Кирил Десподов направи резултата класически в 78-ата минута, след като засече пас на Попадийн.

Малко по-късно Радослав Цонев отправи страхотен шут от около 35 метра, но кълбото беше избито от вратаря на гостите. В крайна сметка България победи с 3:0 и е на второ място в групата с актив от 6 точки, колкото имат Уелс и Румъния.

Ето и съставите на двата отбора:

БЪЛГАРИЯ: 1.Георги Китанов, 4. Мики Орачев, 5. Пламен Гълъбов, 6. Христо Попадийн, 10. Борислав Цонев, 14. Радослав Терзиев, 16. Георги Минчев, 18. Милен Гамаков –к, 19. Александър Василев, 20. Антонио Вутов, 21. Радослав Цонев.

Резерви: 12. Красимир Костов, 7. Кирил Десподов, 8. Никола Колев, 9. Цветелин Чунчуков, 13. Стеван Велков, 17. Георг Илиев, 22. Янис Карабельов.

Селекционер: Антони Здравков

Люксембург: 1. Валентин Руле, 2. Тони Мастранджело, 3. Седрик Сакрас, Бен Фогел – к, 6. Милош Тодорович, 7. Кевин Кергер, 8. Ненад Драгович, 9. Джеф Ласчак, 11. Лука Дуриати, 14. Рикардо Коуто Пинто, 16. Мишел Бечтолд.

Резерви: 12.Том Отел, 4. Алдин Скендерович, 10 Флориан Бонерт, 13. Ное Еверт, 15. Свен Калиса, 17.Данел Синани, 18.Марвин Мартинс

Селекционер: Клод Кампос

Съдия: Сергеиус Слива (Литва)

България - Румъния 3:0
Голмайстори: 1:0 Борислав Цонев (17), 2:0 Вутов (35), 3:0 Десподов (78)