Марек Юнион Ивкони с драматична победа в Тетевен

21 Януари 2018 | 10:49

Волейболният отбор на Марек Юнион Ивкони (Дупница) записа 7-а победа в Суперлигата на България, след като победи като гост Тетевен Волей с 3:2 (21:25, 25:19, 18:25, 25:22, 15:12) в мач от 14-ия кръг, игран тази вечер.

Така Марек е на 7-о място във временното класиране със 7 победи, 6 загуби и 18 точки, но и мач по-малко. Тетевенци са на дъното, на последното 12-то място с едва 1 победа, 12 загуби и 4 точки и също среща по-малко. В следващия междинен 15-и кръг дупничани са домакини на 8-ия Добруджа 07 (Добрич), а Тетевен гостува на Арда (Кърджали) в дербито на аутсайдерите. Срещите са във вторник (23 януари) от 18,00 часа.

Двата отбора стартираха равностойно в първия гейм, след което волейболистите на Тетевен взеха преднина. Дистанцията стана все по-голяма и трудна за стопяване, и това като че ли мобилизира играчите на Марек. Опитите им да се върнат в гейма не се увенчаха с успех и тетевенци спечелиха с комфортна разлика от 25:21. Във втората част гостите от Дупница тръгнаха силно, като владееха положението до средата на гейма, като впоследствие позволиха домакините да намалят разликата. Въпреки това, състезателите на Иван Тасев успяха да се откъснат и да спечелят с 25:19.

Третият гейм започна идентично на първия - с добра преднина на "зелените" от Тетевен, която се запази до средата. Дупничани изравниха, но това не продължи дълго. Момчетата на Петър Мечкаров набраха инерция и взеха контрол над ситуацията, излизайки напред в резултата с 2:1 след 25:18. Четвъртата част бе доста оспорвана, но в ключовите моменти волейболистите на Марек съумяха да се съберат и да вкарат мача в тайбрек след 25:22. В него играта бе на амплитуди, като тетевенци позволиха на гостите да поведат и да запазят преимуществото си до крайното 15:12 и 3:2.