Малките каратисти на Сандански се прибраха с медали от Полша

21 Април 2018 | 16:58

Малки каратисти от Сандански спечелиха три медала на осмото Шотокан европейско първенство и осмата Шотокан Кохай Купа в полския град Даброва Горнича. На състезанието присъстваха 30 европейски държави с над 1200 състезатели.

Българските национални отбори в Кохай купата и в Европейското първенство се представиха блестящо, като в крайното класиране по медали България се класира на 2-ро място в  Кохай купата и на 3-то място в Европейското Първенство по Шотокан Карате-До.

„Клубът за Източни Бойни Изкуства Спартак” в Сандански участва  с трима състезатели, като във възрастовата група на деца старша възраст Захара Сиракова се класира трета в спортна дисциплина „Кумите санбон”.

На  Европейското  Първенство  по  Шотокан  Карате-До двама състезатели се представиха много добре, като в състезателна  дисциплина „Кумите” отборно за кадети Димитър Михов завоюва бронзовия медал. В същата дисциплина, но при девойките, с бронз се окичи и Атина Трендафилова.