Левски победи Пирин с 3:0

02 Декември 2017 | 19:52

Левски постигна трета поредна победа в Първа лига. "Сините" се наложиха с 3:0 като домакин на Пирин в среща от 19-ия кръг на шампионата и вече имат актив от 38 точки на 3-ото място във временното класиране. Серията на "орлетата" от два поредни успеха пък бе прекъсната и те имат 19 точки на 11-ата позиция.

Иначе срещата на "Георги Аспарухов" не мина без спорни ситуации. Домакините излязоха напред в резултата в 21-ата минута, когато Роман Прохазка се разписа от дузпа. 11-метровият наказателен удар бе отсъден за нарушение срещу Хомар Ейолфсон след изпълнение на корнер. Видеоповторенията показаха, че исландецът наистина е задържан за фланелката от противников играч, но пък и решението на съдията Валентин Железов да отсъди най-тежкото наказание във футболна е доста дискусионно.

До края на първата част гостите опитаха да се активизират в предни позиции, но не стигнаха до нищо опасно пред вратата на Митрев.

Второто полувреме започна вихрено за Левски. Жуниор Мапуку се възползва от неразбирателство между отбраната и вратарят на Пирин Благой Макенджиев, който бе излязъл далеч напред. Конгоанецът действа хладнокръвно и с красив прехвърлящ удар отбеляза втория гол за "сините". Малко по-късно той отново можеше да запише името си сред голмайсторите, но ударът му от дистанция срещна левия страничен стълб.

Ситуацията за Пирин се усложни в 73-ата минута, когато Суда бе изгонен с втори жълт картон. Само 5 минути по-късно Васил Панайотов направи 3:0 след пас отляво на Горанов. ​

В самия край на мача Кабрал засече центриране на Буш, но десният страничен стълб помогна на Пирин.

ЛЕВСКИ - ПИРИН 3:0
1:0 Прохазка (21 д), 2:0 Мапуку (49), 3:0 Панайотов (78)

Състави:

Левски: 21. Божидар Митрев, 4. Иван Горанов, 5. Холмар Ейолфсон, 28. Давид Яблонски8. Антонио Вутов, 19. Милош Цветкович, 10. Жуниор Мапуку  (73Буш), 11. Aнтони Белмонт, 13. Жорди Гомес , 15. Роман Прохазка  (49Панайотов ), 8. Антонио Вутов (29Кабрал), 32. Габриел Обертан
Резерви: 24. Александър Любенов, 3. Димитър Пиргов, 9. Серджио Буш, 14. Мики Орачев, 26. Жерсон Кабрал, 30. Нелуц Рошу, 71. Васил Панайотов
Треньор: Делио Роси

Пирин: 22. Благой Макенджиев. 10. Аймен Суда . 24. Антон Костадинов, 15. Димитър Благов, 44. Конър Хендерсън, 27. Костадин Ничев , 99. Радослав Кирилов (67Траянов), 3. Румен Сандев, 19. Станислав Костов (85Паланков), 14. Стилиян Николов , 18. Юлиян Попев
Резерви: 76. Красимир Костов, 30. Тодор Траянов, 6. Тодор Паланков, 4. Димитър Митев, 26. Любомир Цолев, 23. Марио Топузов, 25. Матодий Стефанов
Треньор: Милен Радуканов

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
11 -  Мапуку стреля от границата на наказателното поле, но топката минава покрай вратата на Макенджиев.
14 -  Тежък удар на Обертан, но Макенджиев улавя.
20 - Николов задържа за фланелката Холмар Ейолфсон в наказателното поле и главният арбитър отсъди дузпа (видео ТУК).
21 -  ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Прохазка е точен от бялата точка.
35 - Кабрал стреля право в ръцете на Макенджиев.
38 - Центриране към Станислав Костов, но играчът на Пирин не съумя да засече топката.
45 - Силен шут по земя на Обертан, но Макенджиев спасява.
45+1 - Край на първата част!
---------------------------
46 - Начало на втората част!
49 -  ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Мапуку се възползва от неразбирателство между отбраната и вратарят на Пирин, който бе излязъл далеч напред и с красив прехвърлящ удар отбеляза втория гол за Левски.​
56 -  Страхотен шут на Мапуку, но топката облизва левия страничен стълб и излиза в аут.
73 -  Суда е изгонен за втори жълт картон.
78 -  ГОООЛ ЗА ЛЕВСКИ! Васил Панайотов направи резултата 3:0 след пас отляво на Горанов.
85 - Макенджиев изби в корнер шут на Белмонт.
90+2 - Кабрал засече центриране на Буш, но топката среща гредата.
90+3 - Край на мача! Левски побеждава с 3:0!

София, "Георги Аспарухов"
Съдия: Валентин Железов

Легенда: гол , автогол , жълт картон , втори жълт картон , червен картон , смяна ,  опасна ситуация