„Комиците“ спечелиха Коледния турнир по футбол за Купата на община Петрич

30 Декември 2019 | 12:08
Култура

Комиците“ спечелиха Коледния турнир по футбол за Купата на община Петрич.Тази година в петото издание на турнира взеха участие 16 отбора. На големия финал на турнира излязоха отбор „Комиците“ срещу отбор „Ред Бул“, които завършиха при равенство 1:1, но след изпълнение на дузпи „Комиците“ се наложиха с общ резултат 5:3. За третото място се изправиха отбор „Авангард“ срещу отбор „Милан“, които завършиха 5:1. Кметът Димитър Бръчков връчи купата и медалите на първенците в турнира. Връчени бяха и специални награди: Купа за феърплей заслужи отбор „Стримона“, отличието за най-добър вратар бе връчено на Илия Шаламанов от „Комиците“, голмайстор на турнира с 12 точни попадения стана Янислав Тусонджиев от „Авангард“, а Китан Василев от „Ред Бул“ бе отличен като най-полезен играч в турнира. Коледният турнир по футбол за Купата на община Петрич премина при добра организация и спортсменско поведение на терена от страна на участниците.