Ювентус с първа победа за сезона

20 Септември 2015 | 20:47
Ювентус спечели първата си победа за сезона в Серия „А“, след като в мач от 4 кръг се наложи с 2:0 като гост на Дженоа. Пол Погба имаше главна заслуга и за двата мача на „бианконерите“, които продължиха силното си представяне, довело до успеха като гост на Манчестър Сити в Шампионската лига.

В 37-ата минута удар на Погба се удари във вратаря Еудженио Ламана и така беше открит резултата в мача. Точно преди почивката домакините останаха с човек по-малко, след като Армандо Ицо получи втори жълт картон и беше отстранен от игра. В 60-ата минута Пол Погба беше точен при изпълнението на дузпа, отсъдена за фаул на Диого Фигейраш срещу Джорджо Киелини.

Победата изкачи „бианконерите“ на 12-о място в класирането с 4 точки, докато Дженоа е на 15-а позиция с три точки. Торино излезе на второ място в Серия „А“, след като записа домакински успех над Сампдория. Фабио Куалярела вкара и двата гола още в първите 25 минути на мача. Първата загуба на „моряците“ за сезона ги остави на шесто място със седем точки. „Биковете“ са с 10 точки, на две зад лидера Интер.

ИТАЛИЯ
СЕРИЯ „А“, 4 КРЪГ
19.09.15
19:00 ч.
Удинезе – Емполи 1:2
1:0 Дуван Сапата (19), 1:1 Беандро Паредес (73), 1:2 Масимо Макароне (90)
19.09.15
21:45 ч.
Милан – Палермо 3:2
1:0 Карлос Бака (21), 1:1 Оскар Хильемарк (32), 2:1 Джакомо Бонавентура (40), 2:2 Оскар Хильемарк (72), 3:2 Карлос Бака (74)
Аталанта – Верона 1:1
1:0 Макси Моралес (89), 1:1 Ерос Пизано (90+7)
Дженоа – Ювентус 0:2
0:1 Еудженио Ламана (37-автогол), 0:2 Пол Погба (60-дузпа)
20.09.15
16:00 ч.
Рома – Сасуоло 2:2
0:1 Грегори Дефрел (22), 1:1 Франческо Тоти (36), 1:2 Матео Политано (45), 2:2 Мохамед Салах (49)