Юношите на Пирин победиха Лудогорец в Разград

19 Септември 2018 | 08:38

Лудогорец загуби у дома от Пирин (Благоевград) с 0:1. Мачът бе от VI-ия кръг на първенството в Елитната юношеска група до 19 години се игра на един от терените в комплекса „Гнездо на орли”. Това бе и голямата изненада на кръга. Победата бе и четвърта поред за юношите на Васил Петров, а загубата бе първа за Лудогорец в новия сезон.

Пирин поведе в 11-ата минута с гол на Иван Атанасов. Три минути по-късно Асен Крушовски бе изгонен с директен червен картон. От ръководството на Пирин ще пуснат жалба срещу съдийството на Мартин Великов и отсъждането за червения картон на Крушовски.В началото на първото полувреме Станислав Вълчев удари греда за домакините.След гола нападателят на Лудогорец Георги Бабалиев пропусна на празна врата. Добра ситуация имаше и пред Николай Томов.През втората част най-изгодните положения за разградчани се откриха пред Хюсеин Хюсеинов и Георги Бабалиев. Въпреки че останаха в намален състав, играчите на Пирин удържаха аванса си до края.

В класирането Пирин се изкачи на 5-то място с 12 точки, а Лудогорец вече е 3-ти с 15 пункта.Пирин спорт