Шестокласничката от 9 ОУ "Пейо Яворов" в Благоевград Петя Манова спечели приза Спортист на годината за деца до 14 годишна възраст

20 декември 2019 | 16:26

Шестокласничката от 9 ОУ "Пейо Яворов" в Благоевград Петя Манова спечели приза Спортист на годината за деца до 14 годишна възраст. Красива, умна и талантлива така я определят учителите й. Дълги, руси коси, прелестни очи и чудна усмивка. Това прелестно женско създание вече е шампион на България и то не по какво да е, а в един определено мъжки спорт-футбол. Само външната и красота я ра >> повече

1 коментара
Владимир Илиев е спортист на годината

20 декември 2019 | 07:53

Владимир Илиев бе обявен за Спортист на годината на България за 2019 година. Биатлонистът ни заслужи отличието, след като спечели сребърен медал от Световното първенство по биатлон в Швеция в началото на годината, предаде БГНЕС.  По-рано тази седмица Илиев бе отличен и с наградата „Спортен Икар“, а тази вечер той триумфира в 62-та церемония „Спортист на годината&ldquo >> повече

Двукратен световен шампион от Благоевград, стана „Крал на таекуондото“ в Солун

18 декември 2019 | 18:16

Благоевградчанинът Рами Шау стана „Крал на таекуондото“ в Солун. Състезателят на „Фолкън“ беше част от националния отбор, който спечели едноименния турнир в пристанищния град с успех в отборния спаринг срещу домакините от Гърция с 3:1. В индивидуалната надпревара в кат. 78 кг  нашето момче взе среброто. Това лято Шау дублира световната си титла в Пловдив, но изненад >> повече

ТРИ МЕДАЛА ЗА ХОУК-БАНСКО НА 'KING OF TAEKWONDO" В ГЪРЦИЯ

18 декември 2019 | 17:17

Три медала спечелиха състезателите на Таекуондо клуб Хоук-Банско на провелият се отворен турнир "King of TaekWonDo" в Солун, Гърция. Състезанието бе последно за тази календарна година. Броят на състезателите в него надхвърли 1200 участника от 14 страни. Ръководеният от Николай Кехайов клуб на Банско се включи с пет състезатели, които спечелиха един сребърен и два бронзови медала в огромна ко >> повече