Шестима тенисисти от топ 30 пристигат за Sofia Open 2019

12 ноември 2018 | 07:33

Новият директор на Sofia Open 2019 Горан Джокович обяви шестима тенисисти от топ 30 за сигурни в основната схема на турнира догодина. На пресконференция в столичния хотел "Интерконтинентал" Джокович прочете имената на Карен Хачанов (№11), Стефанос Циципас (№15), Николос Басилашвили (№21), Роберто Баутиста-Агут (№24), Фернандо Вердаско (№28) и Гаел Монфис (№29). За втора поредна година уч >> повече

Монтана с класика срещу Пирин

12 ноември 2018 | 06:29

Отборът на Монтана удари с 3:0 Пирин (Благоевград) на стадион „Христо Ботев“. С получения резултат футболистите на Ферарио Спасов продължават отличния си поход във Втора лига, докато „орлетата“ мизерстват на предпоследното място. Срещата в Благоевград завърши с по-сериозни фенски страсти, тъй като Тони Тасев от гостите подразни с радостта си местните любители на футбола. >> повече

Беласица загуби от Банско в мач с инициативата "Заедно за Крум"

12 ноември 2018 | 06:24

Беласица Петрич загуби с 0:1 от Банско в среща от 15-ия кръг на Югозападната трета лига. Срещата бе очаквана с много голям интерес, защото бе и час от инициативата "Заедно за Крум". Повече от 600 зрители дойдоха на стадиона в село Първомай, почти всички от тях купиха и повече билети за да се съберат и повече пари за 18 годишният Крум Николов от село Първомай. Той бе пометен преди време >> повече

Проведе се осмия Международен турнир по борба „Серафим Бързаков“

11 ноември 2018 | 15:56

Състезатели на 30 спортни клуба от шест държави – България, Македония, Гърция, Турция, Молдова и Украйна, се включиха в турнира „Серафим Бързаков“ в град Петрич. Официални гости бяха: кметът на община Петрич Димитър Бръчков, президентът на Българска федерация по борба Христо Маринов, депутатът Георги Динев, предс. на ОбС Петрич Георги Тренчев, вицепрезидентът на Македонската ф >> повече

Започва Мемориалният турнир по шахмат "Димитър Георгиев” в Петрич

10 ноември 2018 | 13:12

В Петрич започва четвъртият Мемориален турнир по шахмат „Димитър Георгиев”. Той ще бъде открит в 13.00 ч. в залата на Община Петрич. Участие са заявили над 50 състезатели от България, Македония, Гърция и Сърбия. Основният турнир ще бъде по ускорен шах 15 мин. плюс 10 сек. за всеки изигран ход, след него блиц турнир 3 мин. плюс 2 сек. на ход, уточни директорът на Мемориалния турнир & >> повече